Pravidelný program

od 11. září 2018

Cvičení pro rodiče s dětmi

každé úterý od 9:30 do 10:15 pro děti 1-2 roky

každé úterý od 10:15 do 11:00 pro děti 2-4 roky

Lektorka kurzů Fitmami: Michaela Náhlovská

Cvičení pro rodiče s dětmi na mateřské dovolené probíhá dvakrát týdně, od února 2018 pouze jednou týdně. Rozvíjí hrubou i jemnou motoriku, prohlubuje kontakt rodiče s dítětem a zpřesňuje smysly a reakce malých dětí. Během cvičení využíváme jednoduchých básniček a písniček, které si ty starší dokáží zapamatovat a postupem času i říkat nebo zpívat.

Cena: 50,- Kč za lekci nebo 400,- Kč za permanentku na 10 vstupů


od 13. září 2018

Volná herna

každý čtvrtek od 9:00 do 13:00

V rámci dětského klubu funguje každý čtvrtek dopoledne volná herna. S finanční podporou městyse, starosty obce Marka Semeráda a vypsanou sbírkou hraček se nám podařilo zařídit velice pěkný kout, který originálními obrazy vymalovala cerhenická rodačka Helena Poláková. Zde mohou rodiče malých dětí trávit společný čas mimo zdi svého domova. Mohou se zde podělit o své zkušenosti, radosti i problémy a zároveň se dozvědět i něco nového. V tomto ohledu funguje volná herna jako komunitní centrum.

Dále je herna otevřená i každé úterý a čtvrtek, kdy působí jako odpočinkový kout pro návštěvníky knihovny.

Cena: Zdarma

Výtvarka - jednou za 14 dní v rámci volné herny

V rámci volné herny pořádá dětský klub Cerheníček jednou za čtrnáct dní tvoření pro nejmenší. Výtvarné techniky jsou uzpůsobeny tak, aby vyhovovaly nejmenším již od jednoho roku. S ohledem na životní prostředí pracujeme zásadně s nezávadnými materiály, jako jsou přírodniny či prstové barvy. Environmentální ráz také podtrhuje tematické rozvržení „výtvarek“.

Cena: 30,- Kč na rodinu


od 24. září 2018

Angličtina pro předškoláky

každý čtvrtek od 9:00 do 13:00

Lektorka: Mgr. Markéta Krčmářová

Výuka angličtiny hravou formou ( pro děti od 5-ti let). 16 lekcí ( 1.pololetí bude končit 28.1. 2019, pak bude navazovat 2. pololetí)

Cena – 1500,- Kč ( cena zahrnuje i materiály, možnost platby na dvě části )


Lekce jógy

každou středu od 17:30 do 18:30

Lektorka: Radka Sezimová

Jóga je systém tělesných a duševních cvičení pocházejících z Indie. Slovo „jóga“ pochází ze sanskrtu a znamená ve svém původním významu „sepětí, pevné spojení, nerozborný vztah“.

V moderní společnosti existují problémy, které působí na všechny zmíněné aspekty. Výhody dnešního životního stylu jsou protikladné. Pohodlí a rychlost pohybu získáváme na úkor tělesného zdraví. Technika nám umožňuje omezit tělesnou námahu na minimum, což však způsobuje ztuhlost svalů a jejich oslabení. Sedavý způsob života vyvolává bolesti zad, šíje, ztuhlost končetin a obtíže při chůzi. Nadměrné sledování vizuálních médií vede k bolestem hlavy a přetěžuje zrak.

Mentální napětí ve společnosti, založené na konkurenci a výkonu, odčerpává vnitřní rezervy organismu a vytváří problémy způsobené stresy, jako například nespavost, poruchy trávicích orgánů a nervového systému. Jestliže toto napětí pravidelně nevyvažujeme chvilkami relaxace, kvalita našeho života se naruší. Moderní myšlenkové trendy jsou spojením a přetavením starých a nových myšlenek. Umělé hodnoty, které vyrůstají ze ziskuchtivosti a sobeckého zájmu, vedou k odcizení od duchovního cíle života. Ztráta víry může vést až ke ztrátě vlastní identity. Při všech těchto problémech nám pomáhá jóga. Po stránce tělesné zmírňuje nespočetné množství onemocnění. Cvičení ásan posiluje tělo a navozuje pocit zdraví."